Yeni Yüz Oyuncuların Önemi

Yapım firmalarının artık bilindik yüzler yerine, çalışmış oldukları oyuncu ajanslarından deneyimli olmasa bile yetenekli yeni yüzler istemektedirler. Bir dönemde yaklaşık 35 adet dizi projesi yayınlanmaktadır. Bunlardan bazıları tutulmadığı için ve halkımız tarafından seyredilmediği için yayından kaldırılmaktadır. Hal bu şekilde olunca gerek baş rol oyuncuları, gerek yardımcı oyuncular televizyonda sürekli görüntülendiğinden dolayı farklı bir projede yer alması için aradan biraz zaman geçip yüzünün eskimesini beklemesi gerekmektedir.

Yeni yüz oyuncuların önemi

Yani bir dizimiz var bu dizi A dizisi bu dizide “Ahmet” karakteri kötü bir kişiyi canlandırıyor ve A dizisi çok izlenilmediği için yayından kaldırılıyor. “Ahmet” karakteri farklı bir iş arayışına giriyor ve B dizisi ile anlaşıyor bu dizi de iyi bir karakteri canlandırıyor. Dolayısıyla aynı yayın dönemi içerisinde “Ahmet” karakteri hem A dizisimde kötü bir karakteri hemde B dizisinde iyi bir karakteri canlandırmış oluyor. Bu durum ise izleyici için psikolojik olarak “Ahmet” karakterini A dizisinde kötü olarak benimsediği için B dizisinde iyi bir karakteri canlandıran “Ahmet” i tekrar izleme gereği duymuyor.

Bu anlamda profesyonel oyuncu ve yardımcı oyuncu ihtiyacı atmış oluyor. Yapım firmaları, hem ünlü bir oyuncuya çok faz bütçe ayırmak zorunda kalmıyor hemde yüzü eskimemiş oyuncular ile çalışmak istemiyor. Bu yüzden bu piyasada yeni yüz arayışları oldukça artmıştır.

Eğer sizde kendinize güveniyor veya bu işin eğitimini aldıysanız kesinlikle ajansımıza başvuru yapmalısınız. Fenogram Ajans Başvuru Formu

6 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir