Nasıl Oyuncu Olunur?

Nasıl oyuncu olunur? ve oyunculuğa olan ilgi.

Yakın zaman da dizi film ve sinema sektörünün genişlemesiyle birlikte insanlar arasında oyunculuğa olan bir hayli arttı. Bu anlamda dizi, film, sinema ve tiyatro oyuncusu günümüzün popüler mesleklerinden biri haline geldi. Bir gazetenin oyuncu Ahmet Kural ile yaptığı bir söyleşide Ahmet Kural’ın verdiği cevap şu şekilde; “Oyuncu olmak isteyenler bu işi hobi olarak değil, gerçekten istemeliler. Meslek olarak görmeleri önemli. İstanbul’da bu işi yapmak istiyorlarsa da, bir ajansla çalışmalarını öneririm.” diye bir cümle ile oyuncu olmak isteyen arkadaşlara kısa bir bilgi vermiş oldu. Bu kadar popüler ve iyi bir kazanç getiren bir mesleği herkes tabiki de yapmak isteyeceğinden, bir çok vatandaş ajanslara kayıt yaptırmanın peşinde.

Fenogram Ajans’a başvuru yapmak için bu linki kullanabilirsiniz. Başvuru Formu

Peki ya bu kadar iyi bir gelir getiren bir mesleği yapmak için neler gerekir?

Daha önceki yazımız da; Nasıl Dizi, Reklam ve Sinema Filmi Oyuncusu Olunur? diye bahsetmiştik. Bize yapılan ön başvurular doğrultusunda bu yazıyı yazma gereği duyduk. Oyuncu olmak isteyen arkadaşların yukarı da ki linkten bilgi sahibi olmalarını istedik.

Oyunculuk hakkında merak ettiğiniz sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Tecrübeli cast direktörlerimiz sizin sorularınıza en iyi cevabı vereceklerdir.

6 cevaplar
 1. Selda Eren
  Selda Eren says:

  Yazmış olduğunuz yazı için teşekkür ederim. Kesinlikle bir ajansa kayıt yaptırmak gerekiyor sanırım.

  Cevapla
 2. hasan
  hasan says:

  her onune geleni aliyor musunuz ?
  cunku bazi ajanslar sirf cekim parasi alabilmek icin oyuncu kabul ediyor ve insanlari kandiriyorlar.
  simdiden tesekkurler.

  Cevapla
  • Fenogram
   Fenogram says:

   Ajansımıza yapılan başvuruları, en tecrübeli cast direktörlerimiz özenle incelemektedir. Oyunculuk için belirli kriterlerimiz var ve bu kriterlere uygun olan arkadaşlarımızı ön görüşme için ajansımıza davet etmekteyiz. Teşekkürler.

   Cevapla
   • samet
    samet says:

    ben oyuncu olmak istiiyorum çünkü 4 yaşımdan beli içimde vardı oyuncu olmak ama ne annem ne babam koşturdu ben kendi kararımı verebilecek yaştayım o yüzden kendime nasıl güvenemiyorum yok manken gibi olucaksın diyorlar güzel olucaksın diyorlar ama allahın izniyle yetenek var

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir