Kayıt Parası Alan Sahte Ajanslara DİKKAT!

Ülkemizde Dizi ve Sinema Film sektörünün ilerlemesi ile birlikte yapım firmaları oyuncu seçimlerini ve cast ihtiyaçlarını oyuncu ve model temin eden cast ajanslarından görmektedirler. Günümüzde bu ihtiyacı art niyetle ve haksız kazanç elde etmek isteyen kişiler ve sözde cast ajansları, hayalleri oyunculuk olan oyuncu adaylarından, şu diziye seçildiniz veya şu reklamda oynayacaksınız diyerek ellerinde gerçek bir iş olmamalarına rağmen oyunculuğu hayal eden oyuncu adaylarından belirli miktarda kayıt parası almaktadırlar.
Bu Sözde Cast ajansları sosyal medyada güncel ve yayında olan dizilerin isimlerini kullanarak kendi web sitelerinin online başvuru bölümden, bu işi hayal eden oyuncu adaylarını arayarak genelde İstanbul, Mardin, İzmir, Konya, Rize ve Ankara’da bulunan Otellerin toplantı salonlarına davet etmektedirler. Ve ücretleri 300Tl, 600Tl ve üstünde kayıt parası, fotoğraf çekimi için belirli miktarda ücret veya stüdyo ücreti adı altında aldıkları paralarla ortadan kaybolmaktadırlar.

Siz değerli oyuncu adaylarına tavsiyemiz, bir ajansa başvuru yaparken başvurmak istediğinizde başvurmak istediğiniz cast ajansının daha önceki yaptığı işlerine bakın ve detaylı bir araştırma yapın ve sonrasında ön başvuru yapın! Sabit bir ofisi olmayan ve sabit telefonları olmayan sözde ajanslara başvuru yapmayınız ve kayıt olmayınız.

Kayıt olmaya gittiğiniz ajanslar da da kesinlikle staj çekimi gibi terimlere kanıp gittiğiniz çekim ödemesini kestirmeyiniz. Genel de figüran ajansları ilk çekim Staj çekimi (deneme çekimi) diyerek ödeme yapmazlar. Bu tarz terimler ile karşılaştığınızda o ajansın oyuncu ajansı olmadığını, figüran (yardımcı oyuncu) ajansı olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer niyetiniz oyunculuk değil, yani bir dizi de 2 – 3 saniye görünsem de olur diyorsanız figüran ajanslarına kayıt olabilirsiniz. Fenogram Ajans kesinlikle figüran ajansı değildir. Ve Fenogram Ajans kayıt yada fotoğraf çekimlerinden kesinlikle bir ücret talep etmemektedir. Ayrıca gittiğiniz her çekim asıl çekim olduğu gibi staj çekimi adı altında alacağınız ücretten herhangi bir kesinti yapmamaktadır.

Sizde sektörde iyi bir yer edinmiş başarılı bir ajans ile çalışmak isterseniz kesinlikle bizimle çalışabilirsiniz.

Sizinde hayaliniz oyunculuk ise öncelikle ajansımıza ön başvuru yapmalısınız!